323123123323123123

Anonsai

sausio_13 laisves_gyneju_d._2018 SAUSIO13-Plakatas

Kovo 11 - oji Trakuose

kovo2

1990 metų kovo 11-ąją atkurta Lietuvos Nepriklausomybė. Tai reikšminga diena tiek Lietuvos gyventojams, tiek pačiai šalies istorijai, įnešusi naujų vėjų ir vilčių žmonių gyvenimuose.

Trakuose šią itin svarbią valstybei dieną nuspręsta paminėti kitaip. Trakų gyventojus ir miesto svečius rinktis į aikštę kvietė muzikos garsai ir šviesos instaliacija. Renginį pradėjo Trakų pusmaratonio bėgikai, kurie nešini vėliavomis, atbėgo nuo valstybingumo simbolio – Trakų salos pilies iki Trakų kultūros rūmų. Bėgikus pasitiko muzika ir Lietuvos vėliavos spalvomis nušviesta aikštė. Pasigirdus skaitovės Erikos Vainauskienės balsui ir Frederiko Šopeno „Revoliuciniam etiudui“, visi sukluso, susimąstė. Poezijos eiles papildė pianistas, koncertmeisteris Andrius Vasiliauskas bei smuikininkas, muzikos pedagogas, Vytauto Didžiojo universiteto muzikos akademijos dėstytojas, profesorius Raimondas Butvila.

Gražios šventės proga visus susirinkusius pasveikino Trakų rajono merė Edita Rudelienė. Taip pat žodį tarė Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras Romualdas Rudzys, kuris susirinkusiems papasakojo apie Lietuvos Respublikos Aukščiausios Tarybos aktą ir priminė apie valstybinių švenčių reikšmę laisvos Lietuvos piliečiams.

Skambant himnui, visi sustoję į Lietuvos kontūrą, pradėjo šviesos instaliaciją – iškėlė šviečiančias lazdeles, taip išreikšdami pagarbą savo šaliai. Renginį iš paukščio skrydžio filmavo dronas ir tiesiogiai transliavo Lietuvos žmonėms.

Šventę pabaigė jauni ir muzikalūs trakiečiai Karolina Kastinevičiūtė ir Aurimas Liudvinovičius, kurie žinomais kūriniais šventiškai nuteikė visus susirinkusius.

Renginys priminė ilgą ir sunkų Lietuvos kelią į laisvę ir nepriklausomybę. Lietuvai laisvės niekas nedovanojo, ji pati sau laisvę išsikovojo. Todėl švenčiant Kovo 11-ąją, svarbu paminėti tikrąsias vertybes – laisvę, tikėjimą, tiesą, bendrystę. Svarbu, kad nepriklausomybės tradicija taptų įkvėpimo siekti Lietuvos pažangos ir visada žengti kartu su Lietuva, diena.

Justina Bendinskytė,

Trakų kultūros rūmų etnografė

kovo1kovo3kovo4kovo5

 

ENPI tarptautinis projektas

Untitled

Rekvizitai

TRAKŲ KULTŪROS RŪMAI

Viešoji įstaiga, duomenys kaupiami ir
saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 303212890

Vytauto g. 69,

LT-21110 Trakai,

tel., faks. 370 528 55 299,

mob. tel. 370 612 20 876 

el. p. trakurumai@gmail.com
Sąskaitos Nr. LT854010051001872906
Bankas AB DnB bankas, Lietuva
Banko kodas 40100