323123123323123123

Anonsai

 22882365_1182934998517413_844643080_o

Informacija apie tarptautinio folkloro festivalio BALTICA 2017 renginius

baltica

Festivalis prasidės liepos 4 d. simboliniu ugnies įžiebimu ant Verkių piliakalnio – įspūdingoje gamtos, žmogaus ir mito sukurtoje Vilniaus erdvėje, dvasinėje miesto gimtinėje. Čia, ant kalno, šalia upės, medžių apsuptyje visų šalių atstovai apeiginiu ratu tars sveikinimų, linkėjimų žodžius ir atliks po jiems prasmingiausios dainos posmą ar šokį, o visi drauge sugiedos lietuvių sutartines. Apeigai vadovaus Romuvos KrivėInijaTrinkūnienė ir grupė "Kūlgrinda". Jei viskas palankiai susiklostys, svečių ir rengėjų atstovai į Verkių parką atvyks neįprastai – atplauks Nerimi, smagiais garsais ir spalvomis palinksmindami miestiečius nuo mūsų miesto gyvybės gyslos.

 

Liepos 5 d. 16 val. Vilniaus miestą tarsi griaustinio garsais sudrebins korėjiečių būgnai ar senoviški indų karo šokiai, į jausmingą ir grakštų šokį įtrauks ispanai, aistringumu nenusileis graikai, orumu – lenkai, subtiliais tonais jiems atlieps latviai ir estai bei ukrainiečiai.

Festivalio „Baltica“ svečių ieškokite Katedros bei Vinco Kudirkos aikštėse, prie Nacionalinio dramos teatro ir prekybos centro „Gedimino 9“. O 18 val. drauge keliaukite į Vilniaus kongresų rūmus – festivalio pradžios koncertą.

Liepos 5 d. 18 val. Vilniaus kongresų rūmuose (Vilniaus g. 6) vyksiantis festivalio pradžios koncertas – tai pati geriausia proga pamatyti visus svečius ir tai ką geriausia, įspūdingiausia jie parengė Lietuvos žiūrovams. Koncerte pasirodys Latvijos ir Estijos, Ispanijos ir Graikijos, Lenkijos ir Ukrainos, Japonijos ir Korėjos, taip pat – Indijos grupės (deja, meksikiečiai ir brazilai dar nebus atvykę L).

Koncerto pavadinimas – „Gamta gimta“ – nusako jo pamatus. Žodis „gamta“ išaugo iš žodžio „gimti“, vadinasi, visa, kas gimsta, įskaitant mus, žmones, tai ir yra. Žodžiu „gimta, gimtas“ mes įvardijame tai, kas sava ir brangu, kas perduodama iš kartos į kartą – kaip kalba, namai, žemė ir čia nuo mažens mus supantis pasaulis. Subtiliais mūsų tautos kūrybos potėpiais koncerte tai atskleis Lietuvos folkloro ansambliai bei atlikėjai, bet ir užsienio svečiai kalbės apie jiems gimtą pasaulį – ir dar kaip neįtikėtinai įdomiai!

Koncerte paminėsime ir festivalio trisdešimtąją sukaktį.

Laukiame visų – koncertas be bilietų!

Lietuvos valstybės – Karaliaus Mindaugo karūnavimo – dieną, liepos 6-ąją, festivalio „Baltica“ dalyviai švęs pasklidę po Lietuvą. Į Birštoną keliaus svečiai iš Japonijos, į Širvintų rajoną –graikai ir ukrainiečiai, Panevėžio rajone lankysis Korėjos atlikėjai, o Lietuvos liaudies buities muziejus pasitiks lenkus.

O štai mūsų artimiausi kaimynai ir bičiuliai Latvijos bei Estijos kolektyvai keliaus į Molėtų rajoną, kur nuo vidurdienio prie Alaušo ežero linksminsis su Balninkų bendruomene, o vakare Dubingių piliavietėje dalyvaus didžiulėje iškilmingoje šventinėje programoje.

12 val. čia vyks Tautinio kostiumo konkurso „Išausta tapatybė“ baigiamasis turas, 18 val. į Dubingių bažnyčią pakvies Aukštaitijos regiono sutartinių šventės „Sutarjėla“ koncertas, 20 val. prasidės renginys pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, o 21 val. su visa Lietuva drauge giedosime „Tautišką giesmę“. Tuomet pasirodys festivalio „Baltica“ svečiai ir 21.45 val. renginius vainikuos Tautinio kostiumo metams skirtas koncertas „Išausta tapatybė“, kuriame dalyvaus specialią kompoziciją tai progai sukūręs Dainius Pulauskas su grupe, Veronika Povilionienė, Kotryna Juodzevičiūtė, sutartinių giedotojų grupė „Trys keturiose“, kiti „Sutarjėlos“ dalyviai ir t.t.

Renginį tiesiogiai transliuos LRT Televizija.

Tikime, kad ir Jūs pasuksite ratus į Dubingius. Iki!

„Žydintys ženklai“ – tai dar vienas būdas atskleisti žmogaus ryšį su gamta ir iš to išaugantį kūrybiškumą. Liepos 6 d. Bernardinų sode bus kuriami ir iki liepos 9 d. rodomi gėlių ir kitų gamtiškų medžiagų kilimai bei vertikalios kompozicijos. Jų įkvėpimo šaltinis – baltų ženklai, simboliai, audinių, juostų raštai. Pirmą kartą į festivalio programą įtrauktu sumanymu itin derančiu prie jo temos ir Tautinio kostiumo metų minėjimo prisideda Lietuvos floristų asociacija.

O kokie ir kaip tie ženklai pražys renginio dalyvių rankose, kviečiame ateiti, pasižiūrėti, padėti išrinkti gražiausią kilimą ir liepos 7 d. 18 val.– paskelbti nugalėtoją.

Bene svarbiausia festivalio „Baltica“ dalis yra visų dalyvių įsikūrimas ir įsigyvenimas vienoje erdvėje – „festivalio miestelyje“ Bernardinų sode. Čia tris dienas – liepos 7–9 d.– įrengtose trijose scenose pakaitomis ir vienas per kitą šurmuliuos visų šalių atstovai – dainuodami, grodami, šokdami, pasakodami, bendraudami, rodydami savo tradicijas, amatus ir net siūlydami paragauti savo tautos tradicinių patiekalų. Nerasite patogesnio būdo artimiau susipažinti su itin skirtingomis kultūromis ir žmonėmis!

Kiekviena diena turėtų atsiskleisti vis kitaip, pasirinktu repertuaru susitelkiant ties augmenija ir gyvūnija (liepos 7 d.), dangumi ir žeme (liepos 8 d.) bei galiausiai apimant visą gamtą ir žmogų (liepos 9 d.)

Žinoma, „miestelyje“ sutiksite ir ne vieną įvairių mūsų šalies regionų bei miestų folkloro ansamblį, tautinio paveldo meistrai rodys savo talentus, gausit ir užkasti, ir atsigerti.

Vaikai – su tėveliais ar be jų – kviečiami apsilankyti vaikų saloje, kur galės šį tą sužinoti apie Lietuvos, ypač saugomų teritorijų– gamtą, pažaisti, padainuoti, parungtyniauti, pabendrauti.

O vakarais, nuo 19 val., visi sueisime į sodo vidury, prie fontano, klausytis, žiūrėti ir, svarbiausia, išbandyti savo ausis, balsus ir kojas suderinti su kitų šalių žmonių garsais, ritmais bei judesiais.

Taigi, kviečiame pagyventi drauge!

Kūrybinė laboratorija veiks liepos 7 ir 8 dienomis nuo 10 val. Lietuvos nacionalinio kultūros centro Mažojoje salėje. Jos tikslas – supažindinti festivalio dalyvius ir skirtingų šalių tradicijomis besidominčius Lietuvos žmones su išskirtiniais vienos ar kitos kultūros reiškiniais, pačių į festivalį atvykusių kolektyvų vadovų, kitų asmenų veiklomis,  perduodant, mokant šių tradicijų, kaip kiekvienoje iš dalyvaujančių šalių jų išsaugojimu rūpinasi valstybė ir pan. Šiuokart svečiai kviečiami pasidalinti ir su gamtos pažinimu, santykiu su ja susijusiomis žiniomis, pasaulėjautos ypatybėmis.

Videoklubo„Baltica“ lankytojai galės pasimėgauti dokumentinių filmų programa iš skirtingų pasaulio kampelių: Estijos, Latvijos, Japonijos, Indijos, Graikijos ir kitų šalių. Vaizdo kelionėse bus visko – pasakojimų apie senuosius amatus, tradicinę liaudies dailę, šokius ir dainas, švenčių papročius ir, be abejo, – nacionalinę virtuvę! Jei niekada nematėte batų, nuvytų iš špagato, o gal smalsaujate, kaip marmuras įgyja antikinių skulptūrų pavidalus – užsukite į videoklubą! Gomurys pasiilgo naujų skonių – sužinosite kaip pasigaminti Japoniškos Miso sriubos! Dievinate sojos padažą? Sužinokite, kaip jis gaminamas! Žavitės indiška muzika? Ir apie ją išgirsite daugiau! Šie ir kiti, ne mažiau įdomūs filmai bus parodyti liepos 7 ir 8 d. vakaraisLietuvos nacionaliniame kultūros centre.
 

 

Parengė Vida Šatkauskienė

 

ENPI tarptautinis projektas

Untitled

Rekvizitai

TRAKŲ KULTŪROS RŪMAI

Viešoji įstaiga, duomenys kaupiami ir
saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 303212890

Vytauto g. 69,

LT-21110 Trakai,

tel., faks. 370 528 55 299,

mob. tel. 370 612 20 876 

el. p. trakurumai@gmail.com
Sąskaitos Nr. LT854010051001872906
Bankas AB DnB bankas, Lietuva
Banko kodas 40100