323123123323123123

Anonsai

 22882365_1182934998517413_844643080_o

Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena Trakuose ir Onuškyje

auku5Šiemet Lietuvos himnas giedamas ant 100 piliakalnių, taip simboliškai pasitinkamas Lietuvos šimtmetis. Tautiška giesmė suvienija, apjungia, sukuria didžiulį bendruomeniškumo jausmą, kurio vedini visi esame lyg viena, didelė šeima. 

Trakai taip pat prisijungė prie Lietuvą ir lietuvius vienijančios akcijos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“. Liepos 6-ąją, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, trakiečiai susirinko ant Trakų pusiasalio piliakalnio (Aukų kalno) sugiedoti Lietuvos himną. Susirinko didelis būrys trakiečių ir miesto svečių, kurie klausėsi Trakų kultūros rūmų folkloro ansamblio „Radasta“, su jais dainavo ir šoko. Teresė Balkutė skaitė eiles „Lietuvai“, Šaulių sąjunga, kaip jau įprasta, atidavė pagarbą.

Šventė, skirta Valstybės dienai paminėti, vyko visame rajone. Kaip ir kasmet, didžiausia ir laukiamiausia rajone Valstybės šventė vyksta Onuškyje.

„Dviejų gimtinių nebūna“ – Onuškio krašto šventė, jau 21-ąjį kartą suorganizuota miestelio aikštėje liepos 8-ąją dieną. Tai Onuškio seniūnijos tradicinis renginys, kuris tęsiasi visą savaitgalį. Rašyti projektai, pildytos paraiškos, ieškota rėmėjų, aptartas scenarijus, derinta sportinė ir koncertinė programa. Norėta, kad kiekvienas šventės dalyvis, apsilankęs renginyje atsitiktinai ar sąmoningai sugrįžęs namo, patirtų gimtosios vietos trauką.

Šventinis šurmulys jau nutilo, fejerverkai nugriaudėjo, ir dabar jau drąsiai galima teigti, kad ši šventė - tai laikas, kurio laukia onuškiečiai, klausinėja kaimyninių seniūnijų gyventojai, nes visi nori susitikti, maloniai pabendrauti.

Valstybės dienos šventė Onuškyje prasidėjo ketvirtadienį, kai onuškiečiai susirinko prie K. Petrausko aikštės ir kartu su Trakų rajono mere E. Rudeliene, savivaldybės administracijos direktorium D. Kvedaravičiumi, soliste S. Trimakaite, dviračių žygio dalyviais iškėlė trispalvę,  uždegė aukurėlius ant 1918 metų Nepriklausomybės akto signataro Donato Malinausko kapo. Bažnyčioje Šv. Mišias už Lietuvą aukojo klebonas A. Gaidukevičius. Po mišių koncertavo solistė S. Trimakaitė. Dviračių žygio dalyvius į kelionę prie Taučionių ežero palydėjo rajono merė, administracijos direktorius ir Onuškio seniūnijos seniūnė. Dviratininkų prie Laukšežerio laukė staigmena - stovyklavietėje kvapnius bulvinius blynus čirškino Ramunė ir Gintas Balkeliai. Išsimaudę ežere, sočiai pavalgę, prisirinkę miško gėrybių, priskynę pievų gėlių, sugrįžę į Onuškį, dviračių žygio dalyviai papuošė signataro kapą lauko gėlių puokšte. Vakare prie aikštėje plazdančios vėliavos iš visos širdies sugiedojo tautišką giesmę.

Penktadienis buvo kūrybinis ir sportinis. Kultūros namuose vaikų vasaros stovyklos dalyviai ir jų draugai mokėsi apyrankių rišimo ir pynimo iš siūlų, savo patirtimi dalijosi Nijolė Mikalauskienė. Apyrankių užteko visiems, nes šiemet buvo numatyta, kad ir visi dalyviai, ir sportininkai, ir koncertuojantys - bus apdovanoti tautine simbolika.

Vakare  į Onuškio D. Malinausko gimnazijos sporto salę sugužėjo krepšinio mėgėjai. Varžėsi septynios komandos. Po atkaklios kovos krepšinio aikštelėje pergalę šventė ,,Veteranų“ komanda - R. Šlaičiūnas, T. Prelgauskas, A. Kolevinskas ir dar vienas jų komandos žaidėjas.

Šeštadienio rytas prasidėjo tradiciniu dalyvių bėgimu aplink Onuškio ežerą. Greičiausiai septynių kilometrų trasą įveikė A. Sabaitis ir V. Judickaitė. Daugiausiai dalyvių susirinko į dviratukų ir triratukų varžybas. Mažieji Onuškio krašto gyventojai pademonstravo naujausius  triratukus ir dviratukus ir saugiai važiavo sudėtinga trasa. Visi sėkmingai pasiekė finišą. Sportininkai apdovanoti  medaliais ir  prizais.

Vakare iškilmingai trimitininkas Andrius Stankevičius grojo Maironio „Lietuva brangi“, eiles apie gimtinę skaitė mažieji skaitovai. Visus su Valstybės diena sveikino Trakų rajono savivaldybės merė E. Rudelienė, Onuškio seniūnė Z. Aniulienė, rajono seniūnai K. Vilkaitis, A. Ingelevič, M. Golumbovska, Onuškio D. Malinausko gimnazijos direktorė R. Blikertienė.

Vakaro koncertinė programa buvo įvairi ir įdomi. Kolektyvai ir pavieniai atlikėjai keitė vienas kitą. Tradiciškai pirmieji pasirodė Onuškio vaikų darželio auklėtiniai, lydimi direktorės Marijonos ir auklyčių. Juos keitė solistės Aurėja, Ugnė, Austėja, Monika. Dainavo Onuškio D. Malinausko gimnazijos kolektyvai „Dainorėliai“ ir „Šermukšnėlė“. Puikiai liaudies dainas traukė Dusmenų etnografinis ansamblis „Dusmena“ ir Rūdiškių kultūros centro entnografinis ansamblis „Diemedis“. Onuškio liaudiškos muzikos kapela pristatė penkiolikos metų kūrybinės veiklos mėgiamiausių kūrinių programą, juos sveikino draugai, kolegos, o Aukštadvario vyresniųjų šokių kolektyvas net šokį „Vakaruškos“ padovanojo. Pirmą kartą šventinėje programoje sulaukta svečių iš Mikalavo bendruomenės, „Šilaičiai‘ (Alytaus r.) padovanojo žiūrovams turiningą ir gražią programą. O Butrimonių vokalinis kolektyvas „Crescendo“, manome, jaučiasi mūsų šventėje kaip namie, nes bendravimas su jais tęsiasi ne vienerius metus. Mėgėjų kolektyvams baigus pasirodymus, scenoje išvydome dainų autorių ir atlikėją Virgį Stakėną, vėliau – grupę „Balius“, kurios pasirodymą nušvietė fejerverkai.Dėkojame Trakų rajono savivaldybei, Trakų kūno kultūros ir sporto centrui, LR Seimo nariui Juozui Baubliui už Lietuvos tautines vėliavas, UAB „Staginis“, Editai ir Aidui Kalašnikovams, UAB „Trakų kooperacijos prekybai“, Onuškio liaudiškos muzikos kapelai ir jos dalyviams Jonui, Rimučiui ir Onutei, kavinei barui „Šaka“, Žydronei ir Aldui Kolevinskams ir kitiems už paramą. Dėkojame Karoliui Zalieckui už galimybę pasinaudoti kilnojamąja scena (atvežimas ir išvežimas ), o Trakų kultūros rūmams už visapusišką pagalbą bei techninį renginio.

Liuda Korsanovienė,

Visuomeninės organizacijos „Onuškio bendruomenė“ pirmininkė

Trakų kultūros rūmų Onuškio padalinio kultūrinių renginių organizatorė

asddfs
auku2
auku4
aukuji
 IMG_0014
IMG_974220046688_1524224660931624_254365892571984075_n
IMG_9772
 

 

 

ENPI tarptautinis projektas

Untitled

Rekvizitai

TRAKŲ KULTŪROS RŪMAI

Viešoji įstaiga, duomenys kaupiami ir
saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 303212890

Vytauto g. 69,

LT-21110 Trakai,

tel., faks. 370 528 55 299,

mob. tel. 370 612 20 876 

el. p. trakurumai@gmail.com
Sąskaitos Nr. LT854010051001872906
Bankas AB DnB bankas, Lietuva
Banko kodas 40100