323123123323123123

Anonsai

 22882365_1182934998517413_844643080_o

Nuaidėjo tradicinė kapelų šventė Grendavėje

grendaveGrendavės paplūdimyje prie Vilkokšnio ežero rugpjūčio 26 d. skambėjo liaudiškos dainos, šėlo šokėjai, armonikos ir smuikai kėlė Vilkokšnio ežero bangas – vyko tradicinė kapelų šventė „Prie Ežerėlio“. Ši šventė - sena, keletą dešimtmečių skaičiuojanti tradicija, kurios sumanymo idėja yra vienoje šventėje išgirsti aukštaičių, suvalkiečių, žemaičių, pamario krašto ir dzūkiškas liaudiškos muzikos kapelų pasirodymus. Tai skirtingų regionų muzikinis pristatymas Trakų rajono bendruomenei ir svečiams.  
     Šventės dalyvius linksmino ir savo krašto kultūrą pristatė net šeši kolektyvai - Grigiškių kultūros centro kapela „Gryčia“ (vad. R. Petkevičius), Elektrėnų savivaldybės Semeliškių vokalinis instrumentinis ansamblis „Konkordas“ (vad. A. Blažonis), Onuškio liaudiškos muzikos kapela (vad. G. Kulbickienė), Žilinų mokyklos mokytojų kaimo kapela (vad. A. Jachimovičienė), Širvintų kapela „Noragas“ (vad. G. Jakštienė), Tiltų kaimo kapela (vad. N. Bižokienė). Programos pabaigoje lankytojus džiugino pop muzikos atlikėjas, realybės šou ir muzikinių projektų dalyvis Radžis.

     Renginio svečius pasveikinti atvyko Seimo narys Jonas Liesys ir Trakų raj. savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Agata Mankeliūnienė. Smagiai praleisti vakarą linkėjo Grendavės seniūnijos seniūnas Aleksandras Abeciūnas ir Trakų kultūros rūmų direktorius Edvard Keizik.
     Daina ir šokis sujungė drauge ir jaunus, ir garbaus amžiaus sulaukusius. Dalyviai ir atlikėjai galėjo pasivaišinti nuostabaus skonio grikių koše ir paskanauti arbatos, išvirtos iš vietoje augančių žolelių.
     Praūžus šventei, nuoširdžiai dėkojame šventės partneriams ir rėmėjams – Trakų rajono savivaldybei, Trakų kultūros rūmams, Grendavės seniūnui Aleksandrui Abeciūnui, Grendavės bendruomenei „Žiburys“, Trakų KOOPS prekybai,  UAB NS2, ūkininkams Laimutei ir Dariui Kamaičiams, Beatai ir Ričardui Blažoniams, Trakų balionams, rajono laikraščiams „Trakų žemė“ ir  „Galvė“. Už skanią košę - Dimitrijui Fiodoruvui.
     Didžiausią padėką skiriame šventės dalyviams, kurie visiems dovanojo daug šypsenų ir džiaugsmo, sudarė progą pasiklausyti ne tik skirtingų kraštų muzikos, bet ir būdingų instrumentų atlikimo subtilybių. Tikimąsi, kad tradicinė kapelų šventė „Prie Ežerėlio“ kitais metais sulauks dar daugiau įvairių kolektyvų.

Zofija Abeciūnienė,
Trakų kultūros rūmų
Grendavės padalinio kultūrinių renginių organizatorė
 

ENPI tarptautinis projektas

Untitled

Rekvizitai

TRAKŲ KULTŪROS RŪMAI

Viešoji įstaiga, duomenys kaupiami ir
saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 303212890

Vytauto g. 69,

LT-21110 Trakai,

tel., faks. 370 528 55 299,

mob. tel. 370 612 20 876 

el. p. trakurumai@gmail.com
Sąskaitos Nr. LT854010051001872906
Bankas AB DnB bankas, Lietuva
Banko kodas 40100